Matylda i gorzkie ziele -czytaj fragment

Nim dziewczynka się spostrzegła, Wróżka Szeptuszka wraz z Motylem Trzepotkiem fruwali już obok jej głowy, a wietrzyk spod ich maleńkich skrzydełek, przyjemnie chłodził jej rozpalone czoło. 

– Nie umiem ci pomóc, Matyldo – stwierdził ze smutkiem Trzepotek. – Motyle potrafią wytwarzać pachnące eliksiry z czarodziejskich roślin, jednak na leczeniu się nie znamy. Twoim jedynym ratunkiem jest wyprawa do Osady Skrzatów. Mieszka tam Skrzat Rymuś, który pilnie strzeże swojej Magicznej Księgi Lekarstw. Musisz poprosić go, by cię zbadał i znalazł odpowiedni dla ciebie lek. 

– Dziękuję ci, Motylu Trzepotku – cichutko odparła osłabiona gorączką Matylda. – Tylko, ja niestety nie mam siły na daleką wyprawę do Osady Skrzatów. 

– To prawda, jesteś zbyt słaba – przyznała Wróżka Szeptuszka. – Motylu Trzepotku, czy mógłbyś pofrunąć do Doliny Skrzydlatych Jednorożców i poprosić, by jeden z nich przewiózł chorą Matyldę na swoim grzbiecie do Osady Skrzatów? 

Motyl skinął czułkami i w mgnieniu oka powrócił w towarzystwie pani jednorożec, Tęczowej Różdżki, która pospiesznie usadziła Matyldę na swoim grzbiecie i pocieszyła ją słowami: 

– Nie martw się, Matyldo. Skrzat Rymuś na pewno znajdzie lekarstwo, które postawi cię na nogi. Gdy moje małe jednorożce zachorowały na zapalenie rogu, to właśnie Rymuś pomógł mi je wyleczyć.

Podróż do Osady Skrzatów minęła szybko i bardzo przyjemnie. Chłodny wiatr spod wielkich skrzydeł Tęczowej Różdżki przynosił Matyldzie błogą ulgę. Gdy dotarli na miejsce, zastali Skrzata Rymusia w swoim przydomowym ogródku, w którym uprawiał lecznicze zioła.

W poszukiwaniu lekarstwa na gorączkę i ból gardła, Matylda odwiedziła Skrzata Rymusia. Musiała wykazać się odwagą, by przełknąć skuteczny, choć nieprzyjemny w smaku lek – gorzkie ziele. Przy okazji odkryła przyczynę dziwnego zachowania swojego przyjaciela – Kruczka Kraczka

Zapraszamy do zakupu całej bajki w formie e-booka w naszej OFERCIE. Bajka jest również dostępna w wersji dla chłopca, pod tytułem “Leon i nieustraszone lwiątko”. Możesz również zamówić całą serię czterech bajek, w wersji dla córki lub syna. Istnieje możliwość zamówieniaspersonalizowanej wersji, z imieniem Twojego dziecka. Gotowi na podróż do Krainy Snu?