Alicja z krainy dyscypliny – doradca rodziców

Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, nauczycielka języka angielskiego, mama Madzi (2014), Marcelinki (2017) i Agatki (2019). 

Cześć! Nazywam się Alicja Gola.

Jestem doradcą rodzicielskim i szkoleniowcem w Centrum Usług Społecznych w Kozienicach, gdzie na co dzień prowadzę warsztaty dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Wspieram ich w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych.

Wskazówki dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi są inspirowane pozytywną dyscypliną – metodą wychowawczą, która opiera się na relacji, poczuciu więzi, szacunku oraz uprzejmości dla drugiej osoby.

Wspieram rodziców w rozwiązywaniu trudności wychowawczych oraz pokazuje im w jaki sposób zachęcać dzieci do współpracy. W swojej pracy dzielę się swoim doświadczeniem, wiedzą oraz podaję konkretne przykłady, które pomagają rodzicom sprostać codziennym wyzwaniom.

Jeśli chcesz zorganizować warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny w swojej placówce, zajrzyj tutaj. A jeśli masz pod górkę w codzienności z dziećmi, chcesz im pomóc, ale nie wiesz jak, chcesz wprowadzić do swojego domu odrobinę Pozytywnej , śmiało napisz i umów się na konsultację indywidualną.

Jako mama trzech córek, jako żona i nauczycielka języka angielskiego, popełniłam wiele błędów, z których dziś wyciągam wnioski i czerpię okazję do nauki. Chcę podążać nową drogą w życiu i w macierzyństwie, zgłębiając tajniki Pozytywnej Dyscypliny. Uwielbiam zdrowe ramy Pozytywnej. To właśnie ta metoda wychowawcza wtajemniczyła mnie w etapy rozwoju dziecka i uświadomiła mi konieczność kształtowania umiejętności życiowych i społecznych takich jak współpraca, szukanie rozwiązań, budowanie relacji “wygrana-wygrana” oraz komunikacja oparta na szacunku i stanowczości.

Mój mąż, który choć nie ma nic wspólnego z “Pozytywną”, był dla mnie inspiracją do szukania innych rozwiąząń niż te przekazywane z pokolenia na pokolenie stereotypy, które opierają się głównie na nagrodach i karach – jego brak “dziamdziania” i poczucie humoru pomaga nam przetrwać każdy dzień do 21, a słowa i czyny łączyć tak, aby w powietrzu czuć było miłość i szacunek. 

Informacje o ukończonych szkoleniach obejrzyj tutaj